ПРОДУКЦІЯ БДЖІЛЬНИЦТВА ДЛЯ МІЦНОГО ІМУНІТЕТУ

Гарний імунітет - гарантія відсутності захворювань або швидкого лікування від них. Саме тому важливо прагнути мати надійний бар'єр проти різних факторів, які можуть нашкодити здоров'ю. Секрет бездоганного імунітету простий - правильно підібрані природні імуностимулятори - мед та інші речовини, що виробляються бджолами. З цієї статті ви дізнаєтеся, як підняти імунітет дорослому за допомогою продуктів бджільництва.

Різновиди продуктів бджільництва і їх користь

Коли говорять про користь бджолиних продуктів, мова йде не тільки про мед, а й про інші засоби. Багаторічний досвід дозволяє сучасним бджолярам звертати на користь не тільки результат бджолиної праці, а й комах-шкідників. Але про все по черзі. Продукти бджільництва та імунітет нерозривно пов'язані. До корисних речовин, виробленим на пасіці, відносяться:

Пилок

Є неперевершеним за складом мультивітаміном. Регулює діяльність систем організму, укріплює і відновлює сили. У складі пилку є каротиноїди, необхідні для синтезу вітаміну А і запобігання переродження клітин у злоякісні новоутворення.

Перга

Це оброблений бджолами для зберігання квітковий пилок, що містить мед і ферменти. При цьому він перетворюється в ще більш цінний і корисний продукт для здоров'я. Її корисні властивості пояснюються тим, що бджоли збирають пилок з рослин, в яких знаходиться понад 200 унікальних складових, незамінних для нормального функціонування людського організму. Зміцнення імунітету за допомогою перги досягається наявністю в складі вітамінів, ферментів, амінокислот, що мають високу біологічну цінність, а також протимікробні властивості. Наприклад, вітамін РР генерує енергію з цукрів і жирів, покращує травлення, сприяє виробленню еритроцитів, нормалізує рівень холестерину. Вітамін С пригнічує дію бактерій і вірусів.

Маточне молочко.

Бджолині продукти, а особливо маточне молочко, є профілактичними засобами, що дають організму можливість вистояти при взаємодії з інфекцією. Антимікробні, а також бактерицидні властивості - ефективні помічники в протистоянні стафілококам і стрептококам. Маточне молочко дуже цінний продукт, який містить велику кількість амінокислот, вітамінів, мікроелементів. Воно зменшує напруження, допомагає відновитися після хвороб і активізувати імунітет. Виявляє стимулюючу і біостимуюючу дію, не кажучи вже про регуляцію систем організму і багатьох інших позитивних ефектах.

Прополіс

Бджолиний клей володіє властивістю як імуностимулюючою, так і імунокоригуючою. В результаті застосування прополісу підвищується витривалість і працездатність, а організм краще чинить опір інфекціям завдяки тому, що нормалізується функція імунної системи Дія прополісу іноді по силі перевершує антибіотики, але без викликання такого побічного ефекту, як дисбактеріоз. Цей продукт бджільництва об'єднує в собі протимікробну, противірусну, протизапальну та протигрибкову дію.

Забрус

Так називають воскові кришечки медових стільників. Забрус має інтенсивну антисептичну та протизапальну дію, покращує загальне самопочуття і тонус організму. Навіть тривале застосування не викликає звикання мікробної флори. Завдяки цьому забрус набагато ефективніше багатьох препаратів, розроблених фармацевтами особливо для профілактики і лікування захворювань горла і носа.

1. Настойка воскової молі

Підвищення імунітету продуктами бджільництва асоціюється із застосуванням звичних засобів. Але є і менш відомі препарати, як, наприклад, настоянка воскової молі - головного бджолиного шкідника. Метелик огнівка пробирається в вулик, де залишає своє потомство. Личинки знищують бджолині запаси, але для пасічників і ці шкідники вважаються корисним ресурсом. Річ у тім, що, ласуючи медом, личинки виділяють цілющі ферменти - церазу. Настоянка вогнівки лікує бронхолегеневі хвороби і усуває недолік еритроцитів і гемоглобіну. При цьому вона дуже потужно модулює імунітет.

2. Бджолиний підмор

Використання тілець загиблих бджіл - важливий аргумент на користь бджільництва як виробництва, де відходи зведені до мінімуму. Термін життя бджоли невеликий, а в її організмі містяться ті ж корисні речовини, що і в бджолопродуктах, на додачу до яких також хітозан і гепарин, бджолина отрута. Завдяки настоянці бджолиного підмору відбувається загальне зміцнення організму, його тонізування, пригнічуються запальні процеси, поліпшується стан судин, гояться рани, розсмоктуються пухлини, лікується простатит, безпліддя, відновлюється робота ендокринної системи.

Багато хто прагне купувати дорогі препарати в аптеках, навіть не підозрюючи, яку користь приносять природні засоби. Головна їхня перевага - доступність для всіх охочих. Продукція бджільництва - це недорогі і при цьому дуже дієві стимулятори імунної системи, використовуючи які можна підтримувати організм в прекрасній формі.