Отже, захоплюючі факти про бджіл та їхнє життя.

Бджоли з’явилися на Землі близько 100 млн. років тому.

Важить робоча бджілка 100 мг, в 1 кг - 10000 бджіл. Трутень, у функції якого входить виключно продовження роду, важить вдвічі більше, 220 мг.

Бджолина матка присвячує все своє життя відкладанню яєць, а це біля 2000 щодня. За своє життя вона відкладає яєць вагою вдвічі більше, ніж важить сама, це близько мільйона.

Влітку бджола живе в середньому всього  лише 36 діб, оскільки на цей час приходиться найбільше роботи. Тривалість життя матки в середньому 2-4 роки, але іноді може сягати і 7 років. А от трутень гине відразу після спаровування.

Після вжалення бджола гине. В неї нема бажання когось вжалити просто так, вона це робить тільки у разі відчуття небезпеки, коли спрацьовує інстинкт.

Бджоли танцюють на стільниках. Коли розвідниці знаходять джерело пилку чи нектару, вони сповіщають про це своїм сестрам танцем, де певні рухи позначають напрямок та відстань, яку необхідно подолати.

Відбудований бджолами стільник складається з тисячі комірок шестигранної форми. Ця міцна воскова конструкція вагою близько 150 г витримує вагу до 4 кг меду. 

Під час польоту бджола рухається зі швидкістю до 30 км/год. При цьому змахує крильцями до 230 разів на секунду!

Бджола - єдина комаха, яка виробляє продукт харчування людини, та ще й який смачний та корисний!

Бджоли - комахи, що викликають подив і дійсно заслуговують на повагу і любов людини, які ми можемо проявити, піклуючись про них практично і допомагаючи зберегти популяцію, яка стрімко зменшується. І найпростіше, що кожен з нас може зробити - це, наприклад, розповісти рідним і друзям про важливість і користь бджіл, посадити медоносні рослини або змайструвати і поставити в саду найпростіший бджолиний готель.