Що таке прополіс і в чому його користь?

Продукт, вироблений бджолами з метою зміцнення своїх вуликів і стерилізації - це і є прополіс. Йому притаманний виражений бальзамічний запах, а по консистенції речовина нагадує пластилін.

Цей бджолопродукт чинить цілющу дію на шлунково-кишковий тракт завдяки:

1. Мінералам

 -Цинку, який має властивості антиоксиданту, що дозволяє уникнути загострень виразок і гастриту.

- Калію і марганцю, які допомагають підвищити захисні функції слизової оболонки, запобігаючи її можливому ушкодженню.

 -Фосфору, який контролює секрецію печінки і шлункового соку.

2. Вітамінам

A - нормалізує мікрофлору кишківника, регулює обмін речовин і допомагає регулярному стулу.

C - сприяє відновленню пошкоджених клітин органів травлення, а E активізує регенерацію.

Вітамін PP сприяє правильному виробленню шлункового соку.

3. Природним смолам. Вони мають протимікробну, анестезуючу і регенеративну дію. Допомагають зняти подразнення слизової оболонки, загоюють виразки. Перешкоджають розвитку алергій.

4. Дубильні речовини, які сприяють виведенню токсинів, пригнічують діяльність шкідливих мікроорганізмів, сприяють засвоєнню корисних речовин і не дають розвиватися запальними процесами.

5. Флавоноїди. Їх основна дія — антисептична. Вони сприяють відновленню мікрофлори і прискоренню метаболізму. Мають протизапальну дію і знімають спазми.

Ефективним буде лікування хвороб шлунково-кишкового тракту прополісом, якщо знати, як вживати речовину, і в яких дозах.

Які захворювання можна побороти завдяки прополісу?

Лікування прополісом шлунково-кишкового тракту - особлива терапія, яка потребує правильного приготування настоянок або вживання бджолопродукту в чистому вигляді з певною регулярністю і в необхідній кількості.

Застосовують речовину при таких захворюваннях органів травної системи:

-виразці дванадцятипалої кишки;

-панкреатиті;

-дисбактеріозі;

-гастриті;

-виразці шлунка;

-коліті.

Як використовувати бджолиний прополіс при лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту

Найефективнішим способом застосування прополісу для шлунку або при інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту вважається спиртова настойка, як правило, 20%. Однак багато фахівців рекомендують починати з 5% або 10%. Це пояснюється двома фактами: необхідністю визначити переносимість і не викликати додатковогу болю. Якщо все добре, то переходьте до 20% і продовжуйте терапію.

Лікування кишківника та інших органів травлення прополісом не варто проводити тільки в одному випадку - при індивідуальній непереносимості продукту життєдіяльності бджіл. Крім того, перед початком прийому того чи іншого засобу на основі бджолопродуктів обов'язково переконайтеся у відсутності алергічної реакції на всі компоненти настоянки.

Якщо немає протипоказань і алергії, то можна купити прополіс, зробити цілющий настій і приступити до боротьби з хворобами шлунково-кишкового тракту негайно.